Odgrzybianie ścian i budynków

Grzyby, które rozwijają się w naszych mieszkaniach są dużym zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Duża część z nich to toksynotwórcze gatunki pleśni, które w sprzyjających warunkach rozwoju tworzą na przegrodach budowlanych liczne kolonie. Jest to jedno z największych źródeł skażenia powietrza.
Zarodniki grzybów pleśniowych występujących w pomieszczeniach mieszkalnych są przyczyną wielu zmian chorobowych, szczególnie układu oddechowego. Niektóre z nich należą do silnych alergenów, stanowiąc zagrożenie dla osób z nadwrażliwością i wywołując u nich odczyny uczuleniowe. Przykłady: Czytaj więcej >>>

Zajmujemy się kompleksowym odgrzybianiem chemicznym oraz ozonowaniem. Nasza usługa daje pewność, że grzyby zostały usunięte nie tylko z elementów budowlanych ale także z powietrza.

Ozonowanie

Ozon, jako silny utleniacz, powszechnie stosowany jest do usuwania:

– grzybów domowych i ich przetrwalników,
– różnych gatunków pleśni,
– roztoczy, bakterii oraz wirusów,
– przykrych zapachów,
– innych żywych organizmów.

Ozonowanie zabija grzybnie oraz plechy w całości, jednocześnie likwidując wszystkie wolne rodniki znajdujące się w powietrzu.
Ozonowanie domów po zalaniach i pogorzelisk niszczy rozwijające się pleśnie, grzyby, ich przetrwalniki, roztocza oraz trwale usuwa uciążliwe i nieprzyjemne zapachy. Wykorzystanie generatora ozonu zdezynfekuje również powietrze w pomieszczeniu jak i jego wyposażenie, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego lub wirusowego
Ozonowanie samochodów usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.
Odgrzybianie ścian i budynków
Ozon jest gazem nietrwałym i łatwo ulega rozkładowi. Wszystkie pomieszczenia stają się bezpieczne w krótkim czasie po zakończeniu ozonowania.
Firma DRY-TECH dysponuje wysokowydajnymi generatorami ozonu, produkującymi do 32 000 mg O3/godz.

Odgrzybianie chemiczne

Odgrzybianie chemiczne pozwala na miejscowe usunięcie rozwijających się kolonii grzybów pleśniowych z zaatakowanych ścian i innych elementów budynku. Środki jakie stosujemy posiadają wszelkie atesty i spełniają najwyższe normy.

UWAGA!! Ważnym aspektem walki z grzybem jest właściwe zidentyfikowanie źródła oraz przyczyny jego rozwoju.