Skontaktuj się z nami: 791 712 622
 • Gwarantujemy szybkie terminy

  Cały sprzęt na miejscu

 • Skontaktuj się!

  791 712 622

 • Gwarantujemy szybkie terminy

  Cały sprzęt na miejscu

 • Skontaktuj się!

  791 712 622

Osuszanie w trybie ssącym

Osuszanie w trybie ssącym to dobra i prosta metoda suszenia konstrukcji wielowarstwowych. W przypadku osuszania podłóg pływających na betonowym podłożu, kiedy woda przeciekła w głąb izolacji pod podłogą pływającą można zawsze rozpocząć od osuszania w trybie ssącym. Firma Corroventa posiada wiele produktów służących do suszenia wielowarstwowych konstrukcji, takich jak ściany, stropy czy podłogi pływające. Począwszy od elastycznych rozwiązań systemowych obejmujących osuszacze i pompy aż po opatentowaną serię Kombi umożliwiającą zastosowanie zarówno osuszania w trybie tłoczącym, jak i w trybie ssącym w tym jednym urządzeniu.

Obraz: Na rysunku widać pompę ciśnieniową, która wyciąga wilgoć z konstrukcji podłogi, użytą z separatorem wody i Flexfiltrem Hepa H13

Osuszanie w trybie ssącym to skuteczna i prosta metoda

Polega ona na osuszaniu powietrza w pomieszczeniu za pomocą osuszacza i jednoczesnym tworzeniu podciśnienia w konstrukcji za pomocą pompy ciśnieniowej. Suche powietrze w pomieszczeniu jest zasysane w głąb konstrukcji poprzez naturalne nieszczelności lub wywiercone otwory. Wilgotne powietrze jest następnie wysysane z konstrukcji i przepuszczane przez separator wody (3-etapowy system filtrowania) przed powrotem do pomieszczenia za pomocą pompy. Separator wody (3-etapowy system filtrowania) to bardzo skuteczny sposób oddzielania wody, zanieczyszczeń i kurzu w jednym urządzeniu. Jego użycie ma na celu oczyszczenie powietrza i ochronę pompy.

Najpierw zawsze osuszania w trybie ssącym

Osuszanie w trybie ssącym stosowane jest zawsze przed osuszaniem w trybie tłoczącym, aby uniknąć wtłaczania stojącej wody w głąb konstrukcji. Po odessaniu nadmiaru wody z konstrukcji można przejść w tryb tłoczący lub kontynuować osuszanie w trybie ssącym. Osuszanie w trybie ssącym trwa dłużej w porównaniu z osuszaniem w trybie tłoczącym, jednak ta metoda jest lepsza jeśli chodzi o minimalizację ryzyka przedostania się włókien lub cząsteczek kurzu do powietrza w pomieszczeniu. Jeśli zachodzi konieczność dodatkowego oczyszczenia powietrza, np. w sytuacji gdy osuszanie ma miejsce w pomieszczeniach aktualnie zamieszkanych i nie ma możliwości wypuszczenia powietrza na zewnątrz, wówczas można zastosować filtr HEPA H13. Filtr HEPA H13 oczyszcza powietrze do 99,95% i posiada wbudowany filtr węglowy, który eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Copyrights © 2018 DRY-TECH | Stworzona przez Piotra Szwedzińskiego